POC at November Tournaments

Moody Bible Institute

Congratulations to:

  • Jakob Urda (Chicago) for finaling and taking 1st speaker!
  • Eric Greenberg (Chicago) for semifinaling and taking 10th speaker!
  • Sagar Tikoo (Chicago) for semifinaling!
  • Nick Liu (Chicago) for semifinaling!
  • Jae Ahn (Chicago) for quarterfinaling and taking 4th speaker!
  • Sarthak Agrawal (Chicago) for quarterfinaling and taking 8th speaker!
  • Ashwin Sundaram (Northwestern) for quarterfinaling!
  • Kenny Loke (Chicago) for quarterfinaling!
  • James Gao (Chicago) for winning novice finals, taking 3rd speaker, and taking 1st novice speaker!
  • Adi Ram (Chicago) for novice semifinaling and taking 3rd novice speaker!
  • Neil Suri (Chicago) for taking 5th novice speaker!
  • Vanessa Ma (Chicago) for taking 10th novice speaker!

 

The College of New Jersey

Congratulations to:

  • Jerusalem Demsas (W&M) for finaling and taking 2nd speaker!
  • Sraavya Poonuganti (W&M) for finaling!
  • Nikhil Kishore (Georgetown) for semifinaling!
  • Joy Jing (Harvard) for quarterfinaling and taking 7th speaker!
  • Katy Li (Hopkins) for quarterfinaling and taking 6th speaker!
  • Monica Chin (Brown) for taking 10th speaker!
  • Nate Sumimoto (GW) for novice semifinaling and taking 4th novice speaker!
  • Sonya Huang (Penn) for taking 6th novice speaker!

 

Yale IV

Congratulations to:

  • Dhruva Bhat (Harvard) for winning the tournament and taking 6th speaker!
  • David Wang (GW) for semifinaling!
  • Aniroodh Ravikumar (Cornell) for semifinaling, winning the novice bracket, and taking 5th novice speaker!
  • Denny Lee (Cornell) for semifinaling and winning the novice bracket!
  • Mars He (Harvard) for semifinaling!
  • Vedant Bahl (Harvard) for semifinaling and taking 3rd novice speaker!
  • Jeremy Chen (Tufts) for quarterfinaling!
  • Giraldine Duff (Hawaii) for quarterfinaling!
  • Joonpyo Sohn (Brown) for quarterfinaling!
  • Nicholas Quah (Brown) for quarterfinaling!
  • Ricky Cambo (Brown) for quarterfinaling!
  • Hilary Song (Columbia) for quarterfinaling and taking 9th novice speaker!
  • Nik Venkatasubramanian (GW) for quarterfinaling!
  • Alex Wu (Harvard) for taking 10th speaker, taking 2nd novice speaker, and novice finaling!
  • Jackie Li (Stanford) for novice finaling!
  • Tejal Patwardhan (Harvard) for novice finaling!
  • Jaewan Park (Vassar) for novice semifinaling!
  • Tabraiz Lohdi (Vassar) for novice semifinaling!
  • Richard Li (Penn) for novice semifinaling and taking 6th novice speaker!
  • Seyoung Jeon (Amherst) for novice semifinaling!
  • Aamnah Kalid (Stanford) for novice semifinaling!
  • Naz Gocek (Stanford) for taking 8th novice speaker!

 

Brown I

Congratulations to:

  • Marina Tan (Yale) for finaling and taking 9th speaker!
  • Jim Huang (Yale) for semifinaling and taking 4th speaker!
  • Sinan Ozbay (Princeton) for semifinaling and taking 7th speaker!
  • Joy Jing (Harvard) for quarterfinaling!
  • Adela Lilollari (Yale) for octafinaling!
  • Ravi Simon (Brandeis) for octafinaling!
  • Tejal Patwardhan (Harvard) for octafinaling, winning the novice bracket, and taking 1st novice speaker!
  • Vedant Bahl (Harvard) for octafinaling, winning the novice bracket, and taking 8th novice speaker!
  • Jasper Primack (BU) for octafinaling!
  • Charming Dube (Tufts) for winning novice finals!
  • Segan Helle (Harvard) for novice finaling and taking 3rd novice speaker!
  • Deena Mousa (Harvard) for novice quarterfinaling and taking 9th novice speaker!
  • Eman Naseer (Tufts) for novice quarterfinaling!
  • Ryan Lee (Tufts) for taking 5th novice speaker!
  • Vanessa Ma (Chicago) for taking 6th novice speaker!

 

CUNY

Congratulations to:

  • Nikhil Kishore (Georgetown) for winning the tournament!
  • Taronish Irani (Columbia) for finaling!
  • Alex Johnson (Penn) for quarterfinaling and taking 1st speaker!
  • Hilary Song (Columbia) for quarterfinaling and taking 1st novice speaker!
  • Nik Venkatasubramanian (GW) for quarterfinaling!
  • Varun Rajagopal (Penn) for novice semifinaling!
  • Vignesh Valliyur (Penn) for novice semifinaling!
  • Adi Ram (Chicago) for taking 3rd novice speaker!
  • Nate Sumimoto (GW) for taking 4th novice speaker!
  • Henry¬†Saroyan (Chicago) for taking 6th novice speaker!
  • Lydia Kim (GW) for taking 10th novice speaker!

 

Fordham

Congratulations to:

  • Jerusalem Demsas (W&M) for winning the tournament and taking 4th speaker!
  • Mars He (Harvard) for winning the tournament and taking 5th speaker!
  • David Wang (GW) for semifinaling and taking 8th speaker!
  • Tanay Padhi (Brown) for quarterfinaling!
  • Joonpyo Sohn (Brown) for quarterfinaling!
  • Ricky Cambo (Brown) for octafinaling!
  • Nicholas Quah (Brown) for octafinaling!
  • Alex Johnson (Penn) for octafinaling and taking 3rd speaker!
  • Charming Dube (Tufts) for octafinaling and taking 1st novice speaker!
  • Joy Jing (Harvard) for octafinaling!
  • Suntiparp Somask (Tufts) for octafinaling!
  • Annie Abruzzo (Swarthmore) for novice semifinaling!
  • An-Lanh Le (Princeton) for taking 3rd novice speaker!
  • Tanay Patri (Northeastern) for taking 8th novice speaker!
  • Stephanie Wu (Penn) for taking 9th novice speaker!
  • Javaria Abbasi (UVA) for taking 10th novice speaker!

 

As always, please let us know if someone is falsely included in or excluded from this list.

Related