POC at January Tournaments

Williams

Congratulations to:

  • Elaine He (Brown) for finaling!
  • Ricky Cambo (Brown) for semifinaling and taking 4th speaker!
  • Joonpyo Sohn (Brown) for semifinaling and taking 1st speaker!
  • Joy Jing (Harvard) for semifinaling and taking 7th speaker!
  • Sushmitha Ram (Smith) for semifinaling!
  • Liya Khan (Chicago) for quarterfinaling and taking 5th speaker!
  • Jasper Primack (BU) for taking 6th speaker!
  • Tiffany Yuan (Hopkins) for winning novice finals and taking 5th novice speaker!
  • Jay Gibbs (Chicago) for taking 3rd novice speaker!
  • Andrew Harrington (Chicago) for taking 6th novice speaker!
  • An-Lanh Le (Princeton) for taking 8th novice speaker!

 

Bates

Congratulations to:

  • Ricky Cambo (Brown) for winning the tournament and taking 2nd speaker!
  • David Slater (Stanford) for finaling and taking 3rd speaker!
  • Monica Chin (Brown) for semifinaling and taking 9th speaker!
  • Deena Mousa (Yale) for quarterfinaling and taking 1st novice speaker!
  • Tanay Patri (Northeastern) for quarterfinaling and taking 2nd novice speaker!
  • Emily Hu (Stanford) for quarterfinaling, winning the novice bracket, and taking 3rd novice speaker!
  • Arun Sharma (Yale) for novice finaling and taking 5th novice speaker!
  • Shruti Baxi (Yale) for novice finaling and taking 8th novice speaker!

 

Chicago

Congratulations to:

  • Harry Zhang (Hopkins) for finaling and taking 5th speaker!
  • Malik Jarvis (Brown) for semifinaling and taking 3rd speaker!
  • Jasper Primack (BU) for quarterfinaling and taking 1st speaker!
  • Rand Jibril (Middlebury) for winning novice finals!
  • Garrett Johnson (Middlebury) for winning novice finals!
  • Miki Nakano (Middlebury) for novice finaling and taking 4th novice speaker!

 

UNC II

Congratulations to:

  • Jerusalem Demsas (W&M) for finaling and taking 2nd speaker!
  • James Zhang (Georgetown) for winning novice finals and taking 10th speaker!
  • Lucia Yang (Georgetown) for novice finaling and taking 6th novice speaker!
  • John Han (UVA) for taking 9th novice speaker!

 

Middlebury NorthAms

Congratulations to:

  • Marina Tan (Yale) for finaling and taking 8th speaker!
  • Bharath Srivatsan (Princeton) for semifinaling!
  • Deena Mousa (Yale) for semifinaling and taking 7th novice speaker!
  • Mars He (Harvard) for quarterfinaling!
  • Jim Huang (Yale) for quarterfinaling and taking 3rd speaker!
  • Jeremy Chen (Yale) for quarterfinaling!
  • Michael Mao (Yale) for octafinaling!
  • Harry Zhang (Hopkins) for octafinaling!
  • Katy Li (Hopkins) for octafinaling!
  • Jaewon Kim (Princeton) for octafinaling!
  • Pragya Malik (Princeton) for octafinaling!
  • Alex Johnson (Penn) for octafinaling!
  • Rishabh Tagore (Penn) for octafinaling!
  • Vedant Bahl (Harvard) for novice finaling and taking 4th novice speaker!
  • Tejal Patwardhan (Harvard) for novice semifinaling and taking 8th novice speaker!
  • Jason Wee (Princeton) for novice semifinaling and taking 9th novice speaker!
  • An-Lanh Le (Princeton) for novice semifinaling!
  • Tanay Patri (Northeastern) for taking 3rd novice speaker!
  • Danielle Mitalipov (Stanford) for taking 6th novice speaker!

 

Carnegie Mellon

Congratulations to:

  • Nik Venkatasubramanian (GW) for winning the tournament and taking 3rd speaker!
  • Pallavi Gulati (UNC) for semifinaling!
  • Anthony Palacio (Georgetown) for quarterfinaling!
  • Nikhil Kishore (Georgetown) for quarterfinaling!
  • Nate Sumimoto (GW) for winning novice finals and taking 4th novice speaker!
  • Tony Chung (Georgetown) for taking 6th novice speaker!
  • Be Owusu (Pitt) for taking 7th novice speaker!
  • Lydia Kim (GW) for taking 10th novice speaker!

 

Washington University in St. Louis

Congratulations to:

  • Kelton Anderson (Chicago) for semifinaling!
  • Sarthak Agrawal (Chicago) for taking 2nd speaker!
  • Adi Ram (Chicago) for taking 9th speaker, novice semifinaling, and taking 5th novice speaker!
  • Sagar Tikoo (Chicago) for taking 10th speaker!
  • Andrew Harrington (Chicago) for taking 7th novice speaker!
  • Jay Gibbs (Chicago) for taking 10th novice speaker!

 

Tufts II

Congratulations to:

  • Jim Huang (Yale) for winning the tournament and taking 2nd speaker!
  • Ricky Cambo (Brown) for finaling and taking 6th speaker!
  • Fanele Mashwama (Harvard) for semifinaling and taking 1st speaker!
  • Tejal Patwardhan (Harvard) for semifinaling and taking 3rd novice speaker!
  • Mars He (Harvard) for semifinaling!
  • Adela Lilollari (Yale) for quarterfinaling and taking 9th speaker!
  • Marina Tan (Yale) for quarterfinaling!
  • Malik Jarvis (Brown) for quarterfinaling and taking 3rd speaker!
  • Ruiya Du (Brown) for quarterfinaling!
  • Jakob Urda (Chicago) for octafinaling!
  • Joonpyo Sohn (Brown) for octafinaling!
  • Yidi Wu (Brown) for octafinaling!
  • Deena Mousa (Yale) for octafinaling, taking 10th speaker, taking 2nd in the novice bracket, and taking 1st novice speaker!
  • Monica Chin (Brown) for octafinaling and taking 8th speaker!
  • An-Lanh Le (Princeton) for novice finaling!
  • Tanay Patri (Northeastern) for novice semifinaling and taking 8th novice speaker!
  • Arun Sharma (Yale) for taking 7th novice speaker!

 

As always, please let us know if someone is falsely included in or excluded from this list.

Related