POC at February Tournaments

Rutgers

Congratulations to:

  • Harry Zhang (Hopkins) for finaling and taking 7th speaker!
  • Tan Kuan Hian (Hopkins) for finaling!
  • David Wang (GW) for semifinaling!
  • Adela Lilollari (Yale) for semifinaling!
  • Jerusalem Demsas (W&M) for quarterfinaling and taking 1st speaker!
  • Yidi Wu (Brown) for quarterfinaling and taking 5th speaker!
  • Alex Johnson (Penn) for quarterfinaling!
  • Jaewon Kim (Princeton) for quarterfinaling!
  • Pragya Malik (Princeton) for quarterfinaling!
  • Katy Li (Hopkins) for octafinaling!
  • Sinan Ozbay (Princeton) for octafinaling and taking 8th speaker!
  • Jim Huang (Yale) for octafinaling!
  • Elaine He (Brown) for octafinaling and taking 6th speaker!
  • Monica Chin (Brown) for octafinaling!
  • Marina Tan (Yale) for octafinaling and taking 4th speaker!
  • Pallavi Gulati (UNC) for octafinaling!
  • Malik Jarvis (Brown) for octafinaling!
  • Jasper Primack (BU) for octafinaling and taking 9th speaker!
  • Nate Sumimoto (GW) for novice semifinaling and taking 2nd novice speaker!
  • Vedant Bahl (Harvard) for taking 4th novice speaker!
  • Zarnab Chaudhry (Penn) for taking 8th novice speaker!

 

Franklin & Marshall

Congratulations to:

  • Chris Baccus (Maryland) for finaling!
  • Nena Gallegos (AU) for semifinaling!
  • Nik Venkatasubramanian (GW) for quarterfinaling and taking 3rd speaker!
  • Alex Johnson (Penn) for quarterfinaling!
  • David Wang (GW) for taking 8th speaker!
  • Annie Abruzzo (Swarthmore) for winning novice finals and taking 9th novice speaker!
  • Sahaj Sharda (Georgetown) for novice finaling and taking 6th novice speaker!
  • Tony Chung (Georgetown) for novice finaling!
  • Nate Sumimoto (GW) for novice semifinaling and taking 8th novice speaker!
  • Maia Rosewelsh (UVA) for novice semifinaling!
  • Lydia Kim (GW) for taking 2nd novice speaker!

 

Northeastern

Congratulations to:

  • Malik Jarvis (Brown) for semifinaling and taking 4th speaker!
  • Joonpyo Sohn (Brown) for semifinaling!
  • Henry Zhang (Yale) for semifinaling and taking 7th speaker!
  • Adela Lilollari (Yale) for quarterfinaling and taking 8th speaker!
  • Marina Tan (Yale) for quarterfinaling and taking 2nd speaker!
  • Jasper Primack (BU) for taking 6th speaker!
  • Vedant Bahl (Harvard) for winning novice finals and taking 8th novice speaker!
  • Tejal Patwardhan (Harvard) for winning novice finals and taking 9th novice speaker!
  • Alex Wu (Harvard) for novice finaling and taking 5th novice speaker!
  • Charming Dube (Tufts) for novice semifinaling and taking 10th novice speaker!
  • Anagha Lokhande (Brown) for novice semifinaling!
  • Deena Mousa (Yale) for taking 7th novice speaker!

 

Tulane

Congratulations to:

  • Jordan Gayle (Morehouse) for winning the tournament and taking 3rd speaker!
  • Keith Matier (Morehouse) for winning the tournament!
  • Amir Price (Morehouse) for semifinaling and taking 2nd speaker!
  • Mati Baker (Morehouse) for semifinaling and taking 5th speaker!
  • Davon Boyd (Morehouse) for semifinaling and taking 1st speaker!
  • Jonathan Carlisle (Morehouse) for semifinaling!
  • Armand Keshishian (Tulane) for quarterfinaling!
  • Justin Brooks (Morehouse) for quarterfinaling, winning the novice bracket, and taking 1st novice speaker!
  • Malcolm Beason (Morehouse) for quarterfinaling, winning the novice bracket, and taking 5th novice speaker!
  • Shaheed Brooks (Morehouse) for quarterfinaling and taking 7th speaker!
  • Johnny Holloway (Morehouse) for quarterfinaling!
  • Jasmine MCCalla (Spelman) for novice finaling!
  • Jamilla Clark (Spelman) for novice finaling!
  • Christopher Hoffler (Tulane) for novice finaling!
  • Wes Matingou (Morehouse) for novice semifinaling and taking 3rd novice speaker!
  • Lanarion Norwood, Jr. (Morehouse) for novice semifinaling and taking 4th novice speaker!
  • Zach Manuel (Morehouse) for novice semifinaling!
  • Caleb Holley (Morehouse) for novice semifinaling!

 

NYU ProAms

Congratulations to:

  • David Wang (GW) for winning the tournament and taking 1st speaker!
  • Nate Sumimoto (GW) for winning the tournament and taking 2nd novice speaker!
  • Adi Ram (Chicago) for finaling and taking 1st novice speaker!
  • Nik Venkatasubramanian (GW) for semifinaling and taking 9th speaker!
  • Alex Johnson (Penn) for quarterfinaling and taking 4th speaker!
  • Annie Abruzzo (Swarthmore) for quarterfinaling and taking 7th novice speaker!
  • Vignesh Valliyur (Penn) for taking 4th novice speaker!
  • Alex Chang (Hopkins) for taking 6th novice speaker!
  • Aditya Jayakrishnan (Swarthmore) for taking 8th novice speaker!

 

Yale ProAms

Congratulations to:

  • An-Lanh Le (Princeton) for winning the tournament and taking 8th novice speaker!
  • Sinan Ozbay (Princeton) for winning the tournament!
  • Jackie Li (Stanford) for semifinaling and taking 2nd novice speaker!
  • Joonpyo Sohn (Brown) for semifinaling and taking 1st speaker!
  • David Slater (Stanford) for quarterfinaling!
  • Naz Gocek (Stanford) for quarterfinaling and taking 1st novice speaker!
  • Tanay Patri (Northeastern) for quarterfinaling and taking 3rd novice speaker!
  • Harry Zhang (Hopkins) for quarterfinaling and taking 7th speaker!
  • Tiffany Yuan (Hopkins) for quarterfinaling and taking 5th novice speaker!
  • Yidi Wu (Brown) for quarterfinaling!
  • Taja Hirata-Epstein (Brown) for quarterfinaling!
  • Emily Hu (Stanford) for octafinaling!
  • Ricky Cambo (Brown) for octafinaling and taking 3rd speaker!
  • Lydia Kim (GW) for octafinaling!
  • Kim Tang (TCNJ) for octafinaling!
  • Monica Chin (Brown) for octafinaling!
  • Ademali Sengal (Columbia) for octafinaling!
  • Danielle Mitalipov (Stanford) for taking 7th novice speaker!
  • Lena Hu (Princeton) for taking 9th novice speaker!
  • Andrew Harrington (Chicago) for taking 10th novice speaker!

 

Boston University

Congratulations to:

  • Jim Huang (Yale) for semifinaling and taking 2nd speaker!
  • Ricky Cambo (Brown) for semifinaling!
  • Malik Jarvis (Brown) for semifinaling and taking 8th speaker!
  • Marina Tan (Yale) for quarterfinaling!
  • Mathew Lee (Tufts) for quarterfinaling!
  • Yidi Wu (Brown) for octafinaling!
  • Deena Mousa (Yale) for octafinaling, winning the novice bracket, and taking 2nd novice speaker!
  • Mars He (Harvard) for taking 9th speaker!
  • Tejal Patwardhan (Harvard) for winning novice finals and taking 1st novice speaker!
  • James Gao (Chicago) for novice finaling and taking 6th novice speaker!
  • Henry Saroyan (Chicago) for novice finaling and taking 3rd novice speaker!
  • Vanessa Ma (Chicago) for novice semifinaling!
  • Ali Syed (Chicago) for novice semifinaling!
  • Ryan Lee (Tufts) for novice semifinaling!
  • Tanay Patri (Northeastern) for taking 7th novice speaker!
  • Aamnah Khalid (Stanford) for taking 10th novice speaker!

 

George Washington II

Congratulations to:

  • Katy Li (Hopkins) for winning the tournament and taking 1st speaker!
  • Harry Zhang (Hopkins) for semifinaling and taking 5th speaker!
  • Michael Koo (Hopkins) for semifinaling!
  • Alex Johnson (Penn) for semifinaling and taking 4th speaker!
  • Annie Abruzzo (Swarthmore) for semifinaling and taking 10th novice speaker!
  • Taronish Irani (Columbia) for quarterfinaling and taking 9th speaker!
  • Tiffany Yuan (Hopkins) for quarterfinaling, winning the novice bracket, and taking 1st novice speaker!
  • Sraavya Poonuganti (W&M) for quarterfinaling!
  • Tony Chung (Georgetown) for winning novice finals!
  • Sahaj Sharda (Georgetown) for winning novice finals and taking 4th novice speaker!
  • An-Lanh Le (Princeton) for taking 9th novice speaker!

 

As always, please let us know if someone is falsely included in or excluded from this list.

 

Related